2. vánoční koledování

Po týdnech plánování a příprav mohlo konečně odpoledne 16. prosince začít už Druhé vánoční koledování v nedvědické škole. Po loňských kladných ohlasech na tuto akci jsme se rozhodli spojit síly a znovu pro rodiče, prarodiče a všechny ostatní v předvánočním čase něco přichystat. A nebylo toho málo. Ti, kdo přišli, si mohli prohlédnout výstavu prací místních patchworkářek, ochutnat punč, závin, koláčky či chlebíčky ve školní jídelně, poslechnout si vystoupení pěveckého kroužku u stromečku před kreslírnou či se zastavit a zaposlouchat do koled doprovázených harmonikou, kytarou a flétnami v podání img_3161žáků 8. a 9. ročníku. Už i v loňském roce si totiž tito žáci připravili pro diváky živý betlém. Mohli jste vidět Marii, Josefa i malého Ježíška v chýši, nechyběli andělé, pastýři, tři králové ani živá ovce a pes. Prý jim byla menší zima než loni, ale i tak si zaslouží velký obdiv. Návštěvníci koledování si také mohli prohlédnout vánoční výzdobu školy (tentokrát laděnou do modro-bíla), ale i celoroční „výzdobu“ – výtvarné práce žáků, jejich čtenářské listy, básně, nejrůznější projekty z řady předmětů. V neposlední řadě se na našem koledování také vyrábělo. Mateřská škola, družina, první i druhý stupeň ZŠ – ti všichni si připravili dílničky, kde si zájemci mohli vyrobit tradiční i netradiční vánoční dekorace. V dílničkách se nejen vyrábělo a ochutnávalo cukroví, ale hlavně se povídalo. Povídali si rodiče s učiteli, učitelé se žáky, rodiče se svými dětmi… A nikdo se nemračil. A právě o to povídání, setkávání se a příjemné zastavení se v adventním čase nám šlo. Snad byli všichni spokojeni.

Poděkování patří všem (malým i velkým), kteří se na akci jakýmkoli způsobem podíleli.

G. Sedlářová

Fotografie

Leave a Reply