Přednáška o Pernštejnech

V pátek 24. února proběhla v naší škole přednáška Dr. Jiřího Šmída. Pro žáky 7. a 8. ročníku si připravil prezentaci, ve které se jim snažil přiblížit historii hradu Pernštejna i okolních obcí. Nedvědický kronikář se zaměřil na rod Pernštejnů a jeho význam. 2 vyučovací hodiny, které jsme si na toto povídání vyčlenili, se však ukázaly být příliš krátké. Dr. Šmíd sice stihl alespoň zmínit aktuální dění na hradě v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí zahrad, na dotazy však už bohužel čas nezbyl. Z následných reakcí žáků bylo zřejmé, že je řada fakt, která zazněla, překvapila, že se dozvěděli nové věci, zaujaly je samozřejmě i ty informace, které jsou dodnes přes veškeré úsilí vědců zahaleny tajemstvím. Páteční přednáška rozhodně měla smysl a doufáme, že na ni budeme moci brzy navázat nějakou další.

G. Sedlářová

Leave a Reply