Projektová výuka v 8. ročníku

V pondělí 7. 5. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili projektové výuky v Černvíru. Náš výlet začal cestou od školy, od které jsme odcházeli v 7.30. Naší první zastávkou se stal černvírský kostel. Kostelem nás provedla ochotná paní Fafílková, která nám pověděla o jeho historii. Vzala nás i k varhanům. Tam jsme třeba stoupali po schodech ze 17. století. Spolužačka Amálie Štarhová si vyzkoušela, jak se na takové staré varhany hraje. Ondra Hloušek při tom vháněl do varhan vzduch. Pak jsme se vydali k dřevěnému mostu, který letos slaví 300 let od svého vzniku. V malebném sousedství mostu jsme posvačili a vydali se zpátky do školy. Příjemným dopolednem nás provázelo jarní sluníčko. Zážitky a informace jsme po návratu ještě stihli zpracovat a společnými silami jsme vytvořili nástěnku u naší třídy. Myslím si, že se nám výlet vydařil. 🙂

Lenka Hájková