Zdravé svačinky pro třeťáky

V pátek 11. května se žáci 3. třídy pod vedením výživové poradkyně a nutriční terapeutky zabývali zdravou výživou. Nejdříve si povídali o zdravém způsobu stravování, o zásadách přípravy zdravých pokrmů a hygieně při zacházení s potravinami. Potom připravovali ve skupinách podle zadaných receptů pět zdravých svačinek. Třeťáci se opravdu činili, všichni se zapojili do práce. Však výsledek stál opravdu zato! Nesmělo chybět vzájemné ochutnávání a bodování, ochutnaly a bodovaly i naše paní kuchařky. Na závěr každá skupina pracovala na prezentaci svého pokrmu. Všechny potěšila i odměna – diplom, vařečka, koření a také recepty všech připravovaných pokrmů.

                                                                                                                                                   Jana Tomanová