Předvánoční Eden

12. prosince se čtvrťáci vypravili do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem, kde absolvovali předvánoční výukový program s rukodělnou dílničkou. Odjeli jsme z Nedvědice vlakem v 8 hodin a s přibývající nadmořskou výškou jsme sledovali i přibývající sněhovou pokrývku. Bylo to, jako bychom vjížděli do zimní pohádky… A opravdu, když jsme v Bystřici vystoupili, vrstva sněhu v nás probudila radostnou vánoční náladu. V Edenu nás přivítala paní průvodkyně a postupně nás provedla jednotlivými chaloupkami. V nich jsme se dozvěděli mnoho zajímavého nejen o životě lidí v minulosti, ale především o Vánocích a vánočních zvycích. Rozkrajovali jsme jablíčka, házeli střevícem, pouštěli ořechové lodičky. V poslední chaloupce – ve mlýně nás čekala krásně vyhřátá světnice, bylinkový čaj a zdobení perníčků. Příjemný pobyt v Edenu jsme zakončili nakupováním dárečků pro své blízké.

Jana Tomanová