Škola naruby

Škola naruby? Ano. 🙂 V první polovině června dostali žáci z 9. ročníku neobvyklou nabídku: zkusit si roli pedagoga a na 1. stupni odučit nějakou hodinu nebo třeba i jen její část. Mezi 21 deváťáky se našlo 8 statečných. František Macků učil prvňáčky český jazyk, Tereza Klepačová a Alena Mládková matematiku, Žaneta Glosrová a Eliška Prokopová hudební výchovu a Lenka Hájková s Lenkou Sečanskou prvouku. Tomáš Dufek zvládl vlastivědu dokonce v 5. třídě. V hodnocení prvňáčku se objevilo např. „Bylo to krásné.“, „Bylo to úžasný a moc hezký.“, jednička s hvězdičkou nebo „Juhú!“ 🙂 Takže je asi jasné, že deváťáci jako učitelé bodovali. 🙂 Sami „vyučující“ napsali:
„Překvapilo mě, co všechno ví.“ František Macků
„Učení v 1. třídě bylo fajn. Je to hodně o mluvení. Postupně jsme se rozmluvily a tu hodinu jsme si užily.“ Eliška Prokopová a Žaneta Glosrová
„Bylo to super, bavilo mě to. Děti byly překvapivě hodné, to jsem nečekal.:-)“ Tomáš Dufek
„Do první třídy jsme vstupovaly trochu nervózní, ale ukázalo se, že se vůbec nemusíme bát. Hodina s prvňáčky se mi velmi líbila, byli moc šikovní a klidně bych se tam vrátila zpátky učit.“ Tereza Klepačová

Tak zase za rok! 🙂

Gabriela Sedlářová