Farmářské trhy v „omezeném režimu“

Ve středu 23. září proběhly u nás ve škole  – v rámci projektu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA – farmářské trhy. Plány jsme měli veliké, realita však byla – kvůli zpřísněným hygienickým opatřením – skromná.

Žáci z prvního stupně a žáci sedmého ročníku vytvořili k této akci krásné informační plakáty. Žáci z jednotlivých tříd pak vystavené plakáty hodnotili. Vítězem zvolili plakát čtvrtého ročníku. Gratulujeme.

A co mohly děti na trzích ochutnat? Jednohubky od páťáků, zdravé pomazánky našich kuchařek, müsli do jogurtu, které v hodině vaření připravili žáci sedmého ročníku, dále zelný salát, banánové muffiny a jablečný crumble s ovesnou drobenkou podávaný s bílým jogurtem od paní Hruškové, koordinátorky projektu. A co nezbylo pro druhý stupeň? Výborné perníčky od paní Krejčové z Pikárce. Čtyři bedny prostě nestačily.

Věříme, že příští farmářské trhy už budou bez omezení – v duchu setkání dětí, rodičů a školy tak, jak jsme to původně zamýšleli.

Ladislava Kobzová