Soutěž YPEF 2021 a úspěch „tří mušketýrů“z devítky

YPEF je znalostní soutěž zaměřená na les a lesnictví. Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce i z evropských zemí.

Našim žákům druhého stupně jsem nabídla možnost zúčastnit se on-line kola pro tříčlenná družstva, které se konalo v úterý 7. dubna 2021. Měla jsem obrovskou radost, když mi nadšení lesníci J z devítky – Josef Šikula, Pavel Hanáček a Aleš Benda – na moji výzvu „kývli“ a vytvořili tak družstvo reprezentující naši školu. V úterý absolvovali on-line verzi této soutěže (test a poznávačku), ve které byli TAK ÚSPĚŠNÍ, že ve své kategorii zvítězili! Postupují do regionálního kola Brno YPEF 2021, které se uskuteční 20. května.

Velice si cením aktivity chlapců, kteří nejenže zvládají on-line výuku a připravují se na přijímací zkoušky, ale mají v sobě chuť a hlavně odhodlání zkusit něco nového.

Kluci, moc děkuji, ze srdce gratuluji a držím pěsti 20. května.

Ladislava Kobzová