Kluci z devítky dosáhli výborného výsledku v soutěži YPEF 2021

Dne 20. května 2021 proběhlo regionální kolo soutěže YPEF Brno 2021, do kterého naši deváťáci postoupili. Jedná se o znalostní soutěž zaměřenou na les a lesnictví. Cílem soutěže je zlepšit povědomí o významu lesů a zdůraznit funkci lesnictví v současné době.

Pavel Hanáček, Aleš Benda a Josef Šikula se zúčastnili on – line regionálního kola, tentokrát ze školy. Otázek v testu bylo 20, v „poznávačce“ rovněž 20. Jednalo se o úlohy uzavřené s nabídkou 2 – 5 odpovědí. Konkurence byla veliká, celkem 16 škol včetně gymnázií se zúčastnilo tohoto regionálního kola. Naši tři mušketýři z deváté třídy se umístili na krásném čtvrtém místě. Pouhé tři body chyběly do stupně vítězů.

Kluci, děkuji za výbornou reprezentaci naší nedvědické základní školy a přeji Vám spoustu studijních úspěchů ve Vašem dalším studiu.

Ladislava Kobzová