Nauč svoji učitelku

Hodiny občanské výchovy v 2. pololetí v 8. A zpestřovala aktivita s názvem „Nauč svoji učitelku 😀. Proč by žáci nemohli něco naučit svoje učitele? (Ani si přitom nevšimnou, že předvádí mluvní cvičení a trénují schopnost prezentovat. 😀 A moji osmáci se snažili. Vysvětlovali mi, jak se hraje Minecraft, jak se správně dělají oční linky, jak se připravuje sliz z pudinkového prášku a vody, objasňovali mi, jak funguje motor, nebo jsme všichni společně skládali origami. Jednoznačně nejlepší však byla květnová lekce juda v podání Matěje Války. Matěj si přinesl i žíněnku! Seznámil nás s historií a podstatou tohoto bojového umění a hlavně – ukázal, co už umí. Bylo to velmi zajímavé a inspirující!                                                                                                          

Gabriela Sedlářová