Školní kolo biologické olympiády

V lednu na naší škole proběhlo školní kolo biologické olympiády. Právem je tato soutěž považována za jednu z těžších, neboť žáci na podzim obdrželi studijní text a seznam organismů určených k determinaci. Letošním ústředním tématem biologické olympiády je Jak se žije v lužním lese.
I přes obsáhlý studijní materiál se zúčastnilo v kategorii C (osmý a devátý ročník) celkem 14 žáků.
Na pomyslné vítězné „bedně“ jsou tři úspěšné řešitelky: Dagmar Lolová z devátého ročníku, Kristýna Kneslová a Adriana Kincová z ročníku osmého.
V kategorii D (šestý a sedmý ročník) se zúčastnila pouze jedna soutěžící – Eliška Balášová. Eliška přistoupila k celé soutěži velmi zodpovědně a důsledně i přesto, že byla fakticky vítězkou.

Děkuji zúčastněním za snahu a především aktivitu.

Ladislava Kobzová