Zdravý talíř 2024

Domluvit se na společném pokrmu ve skupině, nakoupit suroviny, připravit a naservírovat za 80 minut a umět „prodat“ svoje jídlo jako to nejlepší. S takovým úkolem se „poprali“ žáci sedmého ročníku v pracovních činnostech, které je zaměřeno na přípravu pokrmů. Výsledné pokrmy byly hodnoceny na základě těchto kritérií: zdravý pokrm, dochucení, náročnost a jakým způsobem skupina svůj pokrm obhájila. Jelikož jsem byla po celou dobu jako vyučující, mohla jsem pozorovat, která část byla pro děti nejtěžší. Když do učebny přišla hodnotící komise ve složení čtyř lidí, najednou se u části žáků dostavila nervozita. Nervozita z obhajování svého pokrmu byla na tomto úkolu z mého pohledu pro žáků nejtěžší.

V 7. A zvítězila skupina ve složení Jolana Zemanová, Karolína Vašíková, Tereza Řepová a Monika Kubánková s pokrmem opečeným celozrnným toastem s guacamole pomazánkou, křepelčím vajíčkem a řeřichou. V 7. B zvítězila skupina ve složení Nela Bendová, Kristýna Kaňková a Denisa Pallová. Děvčata připravila kanapky – česneková, avokádová pomazánka servírovaná na opečeném toastě zdobené zeleninou. Jen o jeden jediný bod méně obdržela skupina s Markem Zicháčkem a Martinem Veselým. Tito chlapci připravili tortilly, které chuťově neměly chybu.

A jaké byly další pokrmy? Salát s kuřecím masem v několika variacích, jarní závitky, ovocný salát.

Děkuji všem sedmákům za jejich pracovní nasazení, je radost s Vámi spolupracovat.

Ladislava Kobzová