6.A v muzeu

V úterý 19. 4. 2016 se šesťáci vydali do muzea v Bystřici nad Pernštejnem. Byl tam pro ně připravený program s názvem „Rozumíme řeči zvířat“. Žáci si nejprve „prošmejdili“ kabinet  v expozici Stará škola a pak se mohli usadit přímo do historických lavic třídy. Tady poslouchali poutavý výklad velmi příjemné paní Pulkrábkové a poté ve skupinkách plnili nejrůznější úkoly, které se odvíjely od přírodovědných exponátů muzea. Závěrečnou „třešinkou na dortu“ naší expedice do muzea byla prohlídka sklepní expozice akvárií se sladkovodními rybami. Prozkoumali jsme i „knihobudku“ na náměstí a na cestě k nádraží jsme si vyzkoušeli Pohádkovou stezku, obdivovali jsme dřevěné sochy pohádkových bytostí i koně centra Eden. Celá akce byla velmi pohodová, přínosná i pro další rozvíjení vztahů v kolektivu třídy, potěšující byla velká pochvala od paní Pulkrábkové, kterou si šesťáci zasloužili  za vzornou práci i chování v muzeu.

Gabriela Sedlářová

Foto z akce

Nevím, jak mohli žáci sedět v těch lavicích, když se nemohli ani opřít o opěradlo. Líbila se mi ta vycpaná zvířata. Výlet byl super.
Amálie Štarhová

Líbily se mi ty lebky a vitrína s ptáky.
Ondřej Pokorný

Nejlepší bylo, že jsme se dozvěděli něco nového.
Ondřej Krušina, Marek Pivovarčík

Líbila se mi ta akvária s rybami, Pohádková stezka, koně i cesta zpátky.
Alena Mládková

Líbil se mi celý výlet. Ale nejlepší bylo, jak jsem mohla se svojí třídou strávit čas jinak.
Lenka Hájková

Leave a Reply