Noc s Andersenem

I v letošní školním roce se naše škola – konkrétně sedmá třída – zapojila do projektu s názvem Noc s Andersenem, který proběhl 31. března. Cílem toho oblíbeného projektu je především rozvoj čtenářské gramotnosti a fantazie. Na sedmáky však také čekala řada aktivit, které přispěly ke zlepšení jejich komunikace a spolupráce a určitě také k prohloubení vztahů v třídním kolektivu.

Co se tedy během této pohádkové noci ve škole dělo? Úvod akce patřil seznámení se se speciálním číslem časopisu Čtyřlístek, které nese název Noc v knihovně. Toto2017-03-31 21.18.43 číslo vyšlo právě u příležitosti Noci s Andersenem. Tématem letošní Noci byl totiž časopis Čtyřlístek. Žáci pak ve dvojicích vyhledávali informace o tomto dětském časopise, jeho autorech a ilustrátorech a jeho hlavních hrdinech – Fifince, Myšpulínovi, Bobíkovi i Piňďovi. Jejich dalším úkolem bylo ve skupinách zdramatizovat některý z komiksů „Noční dobrodružství“, které vytvářeli v hodinách výtvarné výchovy. Kdo měl připraveno, bavil se četbou Čtyřlístků. Při předvádění komiksů někteří herecký talent skutečně nezapřeli:-) Následovala večeře, dezert od paní ředitelky a pečení buchet pro Bobíka (a pro nás k snídani:-)) ve cvičné kuchyni. Pak už byla tma, takže jsme se konečně mohli vydat na noční výpravu na outdoorové hřiště. Chceme totiž být fit jako Piňďa:-). Zpestřením pro děti byly aktivity se šátky. Se zavázanýma očima totiž opravdu musíte spolupracovat a fungovat jako tým. Po návratu a večerní2017-04-01 08.02.37 hygieně jsme se už uložili do spacáků a po zhlédnutí prezentace o časopisu jsme si pustili film. Jak jinak než o Čtyřlístku. Jmenoval se Čtyřlístek ve službách krále. S těmi, kteří neusnuli už během filmu, jsme si po jeho skončení popřáli dobrou noc a šli spát, abychom se vyspali do růžova a byli krásní jako Fifinka:-) Pravda je, že spaní na tvrdé podlaze třídy není zrovna pohodlné, ale byl to zážitek. Ráno jsme si dopřáli společnou snídani a ještě jsme zvládli trošku konkurovat Myšpulínovi, protože poslední aktivitou pro děti bylo nakreslit a popsat nějaký vynález. Pak už jsme jen ve skvělé náladě vyrazili k domovům. Žákům sedmé třídy patří velká pochvala za aktivní zapojení se do všech činností a v neposlední řadě za příkladné chování! G. Sedlářová

Noc se mi velice líbila a určitě bych si ji chtěla zopakovat, i když to spaní nebylo úplně ideální, moc jsem si to užila. Bavily mě aktivity, které si pro nás paní učitelka připravila. Nejlepří byla šátková výprava. Klára Plevová

Noc s Andersenem se mi líbila. Nejvíce mě bavilo chodit večer se zavázanýma očima a pečení buchty bylo taky fajn. Spaní bylo trošku horší, ale určitě bych chtěla spát ve škole znova. Eva Rousová

Mně se to strašně líbilo. Bylo to strašně super. Bylo skvělé vidět, jak vypadá celá třída, když se vzbudí:-) Doufám, že něco takového budu moci zažít znovu. Lenka Hájková  IMG_0001 IMG_0002 IMG_0005 IMG_0010 IMG_0013 IMG_0017 IMG_0019 IMG_0023 IMG_0024 IMG_0028

Leave a Reply