Vařejkův dvůr

V rámci projektu Zdravá škola, do kterého je naše škola zapojena, se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili exkurze do rodinné farmy v nedaleké obci Meziboří. Majitelka farmy, paní Vařejková (www.varejkuvdvur.cz) nás provedla statkem, ukázala hospodářství, polnosti a neopomněla se zmínit o historii předků Vařejků, která sahá až do roku 1643. Velmi ochotně zodpověděla dotazy žáků a podělila se s nimi o zkušenosti a zajímavosti z farmaření. Pro děti nejzajímavější částí byla ochutnávka produktů, které je zde možné také zakoupit, objednat.

„Farma byla pěkná. Byla tam spousta pěkných zvířat, například prasátka, telátka, koníci, krávy. Měli tam také dobré sýry, koláče a tvarohový dezert. Bylo tam nádherné prostředí. Vadilo mi, že paní mluvila potichu.“ Nikola Rossí
 
„Farma se mi moc líbila. Nejvíc mě asi bavily ochutnávky. Jediné, co mi vadilo, že paní, která nás provázela, nemluvila nahlas.“  Eliška Šejnohová
 
„Farma byla hezká, nejvíc se mi líbil 1100kg býk.“