Exkurze do Křtin

9. 11. 2017 se 17 žáků osmého ročníku zúčastnilo dějepisné exkurze do Křtin. Křtiny jsou jedno z našich nejstarších poutních míst. Navštívili jsme barokní kostel Jména Panny Marie, který byl postaven podle návrhu Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Zde jsme měli komentovanou prohlídku. Na vlastní uši jsme slyšeli hrající zvonkohru, která je umístěna v kryté chodbě, a navštívili jsme i kryptu s lidskými kostmi.

Cestou zpět jsme se zastavili na romantickou zříceninu goticko-renesančního hradu Boskovice. Tam jsme si prohlédli pozůstatky kdysi mohutné stavby a užili si krásný výhled do okolní malebné krajiny. Zajímavostí je 26 metrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem. Cestou na hrad posetou spadaným listím se nám naskytl úchvatný pohled na boskovický zámek, zámecký skleník a židovskou čtvrť.

Myslím si, že jsme všichni prožili krásný den.                                                               Leona Vejrostová