National Literary Award For Young Writers

Před několika týdny se mi do rukou dostala informace o tom, že byl vyhlášen další ročník literární soutěže pro mladé autory, kteří píší v anglickém jazyce – National Literary Award For Young Writers. Vím, že někteří z našich žáků literárně tvoří – i když šlo vždycky o tvorbu v jejich rodném jazyce. Zkusila jsem proto oslovit žáky v 7., 8. a 9. ročníku, zda by povídku na téma Smile (Úsměv) nezkusili napsat tentokrát v angličtině. A výsledek? Příspěvky Rastislava Šulce (7. ročník) a Lenky Hájkové (8. ročník) jsem před chvíli odeslala k posouzení komisi, které předsedá Michal Horáček. Teď už mi nezbývá než Rasťovi a Lence držet pěsti. Třeba se budou jejich dílka líbit i odborné porotě.                                                                                                                                     G. Sedlářová

Sad Smile R_Šulc

Smile – Lenka Hájková