Knihovnička

V letošním školním roce probíhá v osmé třídě projekt, který jsme nazvali

 TŘÍDNÍ KNIHOVNA.

Každý z osmáků přinesl jednu knihu do nové knihovničky, která nám visí na zdi ve třídě. Zároveň musel každý z nich napsat, proč zvolil právě tuto knihu a komu a proč by ji doporučil k přečtení.

Ve druhé fázi projektu si pak každý půjčí jednu z knih ve třídě a po přečtení prvních deseti stránek napíše svůj názor na začátek knihy a rozhodne se, zda ho zaujala natolik, že ji dočte až do konce, a zase o tom napíše krátkou zprávu. Následovat pak bude závěrečné zhodnocení celého nápadu.

Knihovnička nám určitě třídu zútulnila, ale snad také přispěje k podpoře zájmu starších žáků o knihy a četbu – a o to jde především.                                                                                                                G. Sedlářová