Milovy 6. ročník – adaptační kurz

17. 9. – 21. 9.2018

Třetí  zářijový týden  jsme se s žáky šestého ročníku vypravili na pětidenní pobyt do srdce Žďárských vrchů, obce Milovy. Lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát, sluníčko nás hřálo po celou dobu a v kombinaci s krásnou krajinou nám nic nechybělo. Většinu času jsme trávili venku v přírodě a našlapali pěkných kilometrů. Děti si vyzkoušely, jak zvládnout první pomoc kamarádovi zraněnému v terénu, prověřily své znalosti  s mapou a buzolou při orientačním závodě,  obstaraly dřevo na oheň, uvařily polévku v kotlíku, lezly po skalách, plavaly v bazénu, soutěžily na šlapadlech na milovském rybníku, pomáhaly v kuchyni  při přípravě bramboráků , prošly si noční stezkou odvahy a odvezly si tak domů spoustu zážitků. Někteří i rýmu a virózy, ale až se tyto děti uzdraví, věříme, že i ony budou na krásných pět dní ještě dlouho vzpomínat. My určitě ano.

Kateřina Vejrostová , Jiří Toman.