SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA v akci

Ve středu 16. září nám do hodiny pracovních činností (vaření) dorazila koordinátorka projektu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA paní Andrea Hrušková.

Nejprve dětem vysvětlila, co je zdravý talíř a jak ho správně poskládat, abychom dostali do těla správné živiny. Děti se aktivně zapojily a jejich příklady zdravého talíře byly plné nápadů. Po teorii samozřejmě následovala praxe. Žáci měli připravit z předem připravených surovin čtyři zdravé svačinky: jablečný crumble s ovesnou drobenkou, domácí granolu, jáhlové kuličky a zeleninové špízy. Je pravda, že při vyslovení názvu jednotlivých svačinek se některým protáhl obličej. Ovšem již při samotné přípravě pokrmů neodolali a „boule“ ve tvářích je prozradily. 😀

Ve fotogalerii se můžete přesvědčit o tom, že dětem pokrmy chutnaly. Ale nejenom to. Děti dostaly návod, jak se dají za pár minut připravit chutné svačiny. Zvládnou je samy a jsou prospěšné pro jejich vývoj. Proč si takto nepřipravit svačinku třeba jednou týdně?

Ladislava Kobzová