Výprava prvňáčků na hrad Pernštejn

16. června jsme se probudili do krásného prosluněného dne a prvňáčky čekala dobrodružná výprava na nedobytný hrad Pernštejn. Aktovky tentokrát nechali odpočívat doma a vyměnili je za baťůžky s nezbytnou výbavou. Nejtěžší bylo vystoupat po kamenici do pořádného kopce. U památného tisu jsme si připomněli pověst o poutníkovi a jeho tisové holi. Odtud už to bylo kousíček na nádvoří hradu. Zde jsme se občerstvili a odpočinuli si. Potom už jsme přešli ke vchodu do hradu, kde si nás vyzvedla průvodkyně. Zajímavých informací bylo hodně, na hradě je pokaždé co obdivovat – erby se zubří hlavou, bílou paní, tajemné chodby, hradní kuchyni, nebezpečně úzké schody do věže, vyhlídkovou věž s ročními obdobími, sbírku vycpaných zvířat, hladomornu,…. Na závěr naší výpravy nesmělo chybět nakupování suvenýrů na památku dnešního dne. Potom už jenom sejít zpět do Nedvědice. Bylo to fajn.

Jana Tomanová