Projektový den v VII. třídě

V pondělí 27. září jsme si užili projektový den na téma

 „Září, říjen, listopad aneb … (jaký to má dopad? / to by jeden odpad? 😀 )“.

Žáci ve skupinkách nejprve zpracovávali toto téma zasazené do různých prostředí (škola, příroda, kalendář či Austrálie). Vyhledávali informace, třídili je, sháněli a tvořili doprovodné obrázky a postupně vše zapracovali do výsledných plakátů, které nám ozdobí školní chodbu.

Po práci ve škole následoval zasloužený aktivní odpočinek – vycházka přes Skalní vyhlídku ke krytému mostu a zpátky dubovou alejí, které bude brzy už neuvěřitelných 100 let. Povídali jsme si, smáli jsme se, kochali se krásnými pohledy na hrad Pernštejn, jedli výborné perníčky od paní asistenky Lenky Slezákové a bylo nám na podzimním sluníčku dobře.

Třešničkou na dortu bylo to, že jsme se u rybníka stali svědky policejního zásahu – zneškodnění bankovního lupiče!!! (Nebojte, šlo jen o cvičný zásah, který byl součástí dopoledne s Policií ČR a hasiči pro 1. stupeň a MŠ. 😀 )

Ve třídě jsme stihli ještě celé dopoledne zhodnotit. Slovíčka pohoda, super, chill nebo dobrý jsou pro mě důkazem, že to byl opravdu vydařený den. 😀

Gabriela Sedlářová, TU