Rodilý mluvčí v 5.třídě

Ve čtvrtek 10.února měli žáci 5.třídy možnost procvičit své znalosti angličtiny s rodilým mluvčím Jayem, který na naší škole pravidelně navštěvuje žáky druhého stupně.

Na úvod se žáci představili sebe a svého domácího mazlíčka. Následně měli za úkol vymyslet otázky, aby Jaye lépe poznali. Díky těmto otázkám jsme se dozvěděli, jaká je jeho oblíbená barva, kde dřív žil, proč se přestěhoval do České republiky nebo jaká je jeho oblíbená zmrzlina 😊. Ke konci hodiny žáky ještě čekal rychlý kvíz, kde mohli procvičit svoji slovní zásobu.

Hodina všem utekla jako voda a doufáme, že se s Jayem zase brzy potkáme.

Kateřina Myslivcová

‚‚Když Jay přišel do třídy, tak jsem se trochu bála, ale po chvilce jsem zjistila, že to bude dobrý. Byla jsem ráda, že k nám přišel, protože jsme se naučili i nová slovíčka. Ta hodina mě velmi bavila. Občas jsem nerozuměla, ale to asi skoro celá třída.‘‘ (Jolana Grošková)

‚‚Bavilo mě to a rozuměla jsem skoro všemu. Jay byl vtipný a líbilo se mi, jak řekl: ‚I have twoo kočka.‘ 😊‘‘ (Monika Kubánková)

‚‚Jay je sympaťák. On má ‚twoo kočka‘ :D.‘‘ (Adam Havlíček)