ALEJ PÁTÉ TŘÍDY

Eliška Bednářová

V pátek se mi nejvíce líbilo vyprávění o sovách. Každý jsme měli možnost mít sovu Rozárku na ruce, rameni a hlavě. Také poznávání věcí byla velká zábava. A to nejdůležitější bylo sázení stromečků, u kterého měl každý laťku, na které jsme si mohli napsat a nakreslit, co chceme. Strom si zasadila i paní učitelka. A naší paní asistence jsme taky zasadili strom a na její laťku jsme nakreslili, co jsme chtěli. Ke svačině byly špekáčky, které všem moc chutnaly. A jako dárek jsme dostali moc krásný hrníček.

Eliška Balášová

Pátek se mi mooc líbil… Sázeli jsme dub červený, viděli jsme sovu pálenou, puštíka (Rozárku) a poštolku. Dozvěděli jsme se o nich spoustu nových informací. Dále jsme plnili úkoly, při kterých nás pronásledoval jezevčík Tim. Po dobře odvedené práci jsme si opékali špekáčky a dostali jsme hrníček s nápisem ALEJ PÁTÉ TŘÍDY. Všichni si mysleli, že dostaneme morče.

Jolana Grošková

Pátek se mi velmi líbil. Byla jsem ráda, že si můžu zasadit svůj stromek – dub červený. Nejvíce se mi líbilo, že jsme si mohli pohladit a vzít na ruku sovu. Pan lesník nám o nich i něco řekl. A ještě jsme opékali špekáčky, které všem chutnaly. U stromku má každý svůj dřevěný kolík, na kterém máme napsané jméno a nakreslený obrázek.

Svému stromku přeji krásný růst, ať se mu daří. Už se těším na to, jak se za 8 let půjdu podívat, jak vyrostl. Nakonec jsme dostali od pana Baláše hrneček s nápisem alej 5. třídy.

Adriana Víchová

Nejvíc se mně líbilo, že jsme si mohli vzít sovu Rozárku do ruky nebo na rameno a na hlavu. Pak jsme měli sahat do krabice a uhodnout, co se v ní nachází. Ještě jsme si zasadili strom a šli si opéct špekáčky. Všem nám moc chutnaly. A překvapení nakonec. Každý dostal hrneček s nápisem alej 5. třídy. Myslím si, že to udělalo všem radost.

Jolana Zemanová

Jsem moc ráda, že nám pan Baláš tuhle krásnou akci mohl umožnit. Sázení stromu, hádání věcí i zajímavosti o sovách, všechno bylo moc krásné. Všichni si zasadili stromky se zajímavými obrázky. Já měla strom číslo 6. S Mončou a Terkou jsme si tam napsaly i datum 6. 5. 2022, abychom měly krásnou vzpomínku. Dále jsme hádali věci umístěné v krabici, uhodla jsem 6 z 8, v poslední osmé krabičce byl mokrý kapesník, který do lesa nepatří. Nejvíc se mi asi líbilo mít na hlavě sovičku Rozárku. Také jsme si opekli špekáček, byl moc dobrý a dostali krásný hrníček. Nakonec jsme popsali strom i paní asistentce.

Přání mému stromu: Za pár let se na tebe půjdu podívat, snad hezky porosteš.

Madlen Hubková

         Byl to úžasný výlet se třídou, nejdříve jsme museli jít do velkého kopce, až jsme dorazili za lesníky, řekli nám pár věcí, rozdělili jsme se do skupinek, nás bylo osm, pak jsme šli sázet stromečky (duby červené). Nejvíce mě bavilo, že jsem měla sovu Rozárku na rameni a hlavě, čistit les, poznávat věci a hlavně sázet stromeček. Opekli jsme si buřt a dostali jsme nádherný hrníček. Přeji všem stromečkům, ať krásně vyrostou.

Kryštof Nečesánek

         Nejvíc se mi líbilo, když jsme si každý mohli vzít na památku hrneček. Bylo na něm napsáno Alej 5. třídy 2022. Samozřejmě že jsem si zasadil ten stromeček neboli dub červený. Doufám, že tam vydrží co nejdéle. Pak jsme si opekli párky a šli jsme domů.

Monika Kubánková

        Prvně jsme si šli sázet stromeček s kolíkem, kde jsme si mohli napsat jméno a nakreslit obrázek. Potom jsme tam dělali různé aktivity, prvně jsme šli za sovou Rozárkou, kterou jsme si mohli pohladit i pochovat. Pak jsme mohli sahat do krabice a poznávat věci podle hmatu. Šli jsme se podívat na kůži a parohy. Hádali jsme, koho jsou a potom jsme šli uklidit do lesa různé klacíky, které jsme potom vzali na oheň a opékali jsme špekáčky. Dárek nakonec byl, když nám pan Baláš dal hrnečky alej 5. třídy. Doufám, že můj stromeček vyroste.

Tereza Řepová

       Nejvíce mě zaujalo to, že jsme si mohli pořídit fotku se sovou Rozárkou a také mě moc bavilo samotné sázení stromků s kamarády a panem Balášem. Moc bych chtěla poděkovat za tuto možnost. Největší díky patří panu Baláši, paní Balášové a samozřejmě ostatním vedoucím s paní učitelkami. Tento krásný den jsme zakončili opékáním špekáčků a pan Baláš nám dal hrneček s nápisem alej páté třídy, všem se nám moc líbil. Děkujeme!!!

Viktor Němec

        Na aleji mě nejvíce zaujalo, jak jsme si mohli nakreslit na laťky obrázky a napsat svoje jméno, potom jsme si šli opéct špekáčky a potom bylo nejlepší nakonec – pan Baláš nám dal hrnečky s nápisem alej 5. třídy.

Karolína Vašíková

        Sázení stromků se mi moc líbilo, dělali jsme různé poznávačky o lese a o lesní zvěři. Nejvíce se mi líbilo, že jsem se mohla vyfotit se sovou Rozárkou. Potom jsme si taky opekli moc dobré špekáčky, celý výlet se mi moc líbil a mému stromku bych přála, aby z něj vyrostl krásný a zdatný strom.

Dan Musil

       Nejvíc se mi líbilo, že jsme mohli mít sovu na ruce a rameni. Také to, že jsme mohli sázet stromky, u kterých jsme zatloukli kolík s vlastnoručními obrázky a podpisy. Překvapení pro mě bylo, že jsme mohli opékat špekáčky. Na rozloučení jsme od pana Baláše dostali hrníček.

Adam Havlíček

       Můj pátek jsem si užil, zasadil jsem si strom – dub červený. Poznal jsem psího kamaráda Tima a sovu Rozárku, měl jsem ji na hlavě, ruce a rameni. Potom jsem poznával různé věci a nakonec to nejlepší – opékání párků. Doufám, že můj stromeček poroste, za pár let se na něj půjdu kouknout.

Eliška Klusáková

        V pátek jsme s panem Balášem sázeli dub červený. Všem se to moc líbilo a těšili jsme se, až se tam za pár let přijdeme podívat. Kromě sázení tam také měli hodně hádanek a poznávání, dokonce i sovy, které jsme si mohli nechat dát na hlavu, rameno nebo ruku.

Tomáš Hovorka

        Sázení stromků bylo fajn, nejlepší bylo mít sovu na hlavě, na ruce nebo i na rameni. Hodně mě také bavilo poznávat věci podle hmatu a uklízet větve po lese. A potom to nejdůležitější sázení stromků, vzali jsme si stromek, zasadili ho do předem vykopané díry, kořeny jsme zasypali hlínou a udupali. Také bylo zábavné si nazdobit svoje dřívko, které jsme si zapíchli vedle stromku. Zasadili jsme stromek i paní asistentce. Celé jsme to zakončili opékáním špekáčku, které byly moc dobré. Všichni byli rádi i za nový hrnek.  Přeji mému stromu, ať je nejvyšší ze všech.

Tomáš Buček

        Nejvíce se mi líbilo, jak jsme si každý mohli vzít na ruku sovu Rozárku. A taky bylo zábavné poznávání věcí pouze podle hmatu. Samozřejmě každý tam máme svůj stromeček a u něj cedulku, na kterou jsme si mohli napsat, co chceme. Těším se za pár let, jak to tam bude vypadat. Tomuto dni bych dal jedničku s hvězdičkou.

Mia Kocmanová

        Nejvíce se mi líbilo, jak tam byly sovy, protože jsem se o nich dozvěděla nové a zajímavé informace. Byl to nejlepší pátek v týdnu. Moje přání stromečku je, aby tam lidé neházeli odpadky. Těším se, jak tam půjdu za pár let. Ohodnotila bych to jedničkou.

Simona Kovářová

       Sázení stromů mě moc bavilo, nesázeli jsme jen stromky, ale hmatem jsme museli poznat, co je v krabici, hádali jsme, co k jakému zvířeti patří a mohli jsme si dát sovu na ruku, rameno a hlavu. Zakončili jsme to tak, že jsme si opekli špekáčky a šli zpět do školy na oběd. Moc se mi páteční dopoledne líbilo. Přeji svému stromečku, aby ho nenapadl kůrovec.