Fyzioterapeutka ve vyučování

Paní Marcella Gregorová, fyzioterapeutka, masérka, cvičitelka jógy, majitelka SALONU SIRONA, strávila jednu vyučovací hodinu přírodopisu v osmém ročníku. Tématem setkání byla kosterní soustava člověka. Pro naše žáky si připravila zajímavosti o lidské kostře. Osmáci zjistili, že kostra skrývá opravdu řadu tajemství! Druhá část hodiny byla zaměřena na dopady způsobu života na naši kostru. Paní Gregorová nám zároveň ukázala, jak některé problémy napravit.  

A o co v této neobvyklé vyučovací hodině šlo? Každý náctiletý by se měl zajímat o svoji kosterní soustavu. Sportovat, pravidelně chodit, jíst pestrou stravu a celkově vést aktivní život. Pokud se touto cestou nevydá, zadělává si do budoucna na velké zdravotní problémy. Snažila jsem se o propojení teorie s reálným životem žáka osmého ročníku.

Kdyby si alespoň jeden z osmáků vzal „k srdci“nějaké doporučení z přednášky, pak tato akce určitě měla smysl.

Ladislava Kobzová