Společné čtení

Paní učitelka Jana Tomanová přišla nedávno s nápadem uskutečnit nějakou společnou čtenářskou akci třeťáků a osmáků… Výsledkem byly dvě neobvyklé vyučovací hodiny ve čtvrtek 11. května. Nejprve dívky z 8. A přečetly třeťákům humornou pohádku z knihy Lukáše Pavláska Bláznivá škola s názvem Smradlavka bláznivka obecná. Malí posluchači měli za úkol zapojit svoji fantazii a tuto prapodivnou rostlinku nakreslit. Třeťáci také vymýšleli hádanky. Osmačky tak mohly odhalit jejich oblíbené jídlo. Druhou vyučovací hodinu přišli do 3. třídy žáci z 8. B s pohádkou Čertovská svatba (z knihy Zuzany Pospíšilové Chechtavé pohádky). Odměnou jim byla další pohádka (Ján Uličiansky: Kapitán Kukuk na Sněhuláckých ostrovech), kterou z čítanky přečetli sami třeťáci. Ti pak také pokládali otázky k ukázce, aby zjistili, jak pozorně osmáci poslouchali. Celé setkání ukončila pohybová aktivita mapující oblíbenost ročních období. Myslím, že šlo o příjemnou a smysluplnou akci. Hodnotili ji pozitivně malí i větší čtenáři. 😀

G. Sedlářová