Poděkování Restauraci Pod Věžičkou

Pracovní činnosti sedmého ročníku – vaření – jsme tentokrát uskutečnili v Restauraci Pod Věžičkou s cílem poznat etiketu stolování.

Byl pro nás přichystán krásně nazdobený stůl s plným servisem.  Žáci se dozvěděli, jaké příbory mají k jakému pokrmu používat, jak se právně v restauraci chovat, jak mají za jídlo poděkovat. Vše si samozřejmě vyzkoušeli. Bylo přichystáno čtyřchodové menu – předkrm, polévka, hlavní chod a dezert. Žáci se chovali a jedli, jakoby se účastnili oběda se státníky. 😀

Velké poděkování patří paní Chvátalové a její mamince. Tyto dvě dámy k mému požadavku na propojení teorie s praxí přistoupily s velkou grácií. Děkuji také sedmákům za slušné a zdvořilé chování ve společnosti.

                                                                                                                      Ladislava Kobzová