Výlet 2. a 3. třídy

Ve čtvrtek 8. 6. podnikli žáci 2. a 3. třídy svůj školní výlet do tajemných a fascinujících prostor Sloupsko-šošůvských jeskyní v Moravském krasu. Cesta autobusem nám uběhla celkem rychle, po zakoupení vstupenek už nás přivítala příjemná paní průvodkyně. Ta nás provedla trasou, na které jsme obdivovali nádhernou krápníkovou výzdobu, hluboké propasti s ozvěnou a kosti dávno vyhynulých zvířat, která obývala tyto prostory. Zažili jsme také absolutní tmu a dýchali absolutně čistý vzduch.  Na konci prohlídky nás ještě čekal krátký film o životě pravěkých lidí. Než jsme nastoupili na zpáteční cestu, zakoupili jsme si drobné upomínkové předměty na památku. Bylo fajn prožít společné chvíle a zároveň poznat další kousíček naší krásné vlasti.

Jana Tomanová