Po stopách Plýtváka šatního v sedmém ročníku

Žáci se věnovali tématu plýtvání oblečení v rámci plnění programu v projektu Recyklohraní. Nejdříve jsme uskutečnili malé šetření s cílem zjistit, kde je naše tričko vyrobeno. Poté žáci obdrželi různá tvrzení zabývající se ekologickými dopady při výrobě oblečení. Získané vědomosti prezentovali před ostatními. Další aktivita byla směřována ke správnému roztřídění výrobního procesu trička či mikiny až po prodej v nákupním centru v České republice. A závěr? Uvědomění si, co se stane s tričkem, které vhodím do odpadkového koše nebo ho raději „pošlu dál“ pro další využití. Jaký dopad má na naši Zemi fast fashion. Proč je tolik důležité při nakupování oblečení přemýšlet a položit si základní otázku: „potřebuji nebo chci?“

Pevně věřím, že takto využitá hodina zeměpisu nebyla ztráta času i přesto, že si někteří v úvodu hodiny mysleli, že se jedná o volnější výuku.

Ladislava Kobzová