Vánoce na Pernštejně

Žáci naší školy i letos vystoupili se svým programem na hradě Pernštejně. Tentokrát při jeho přípravě spojili síly – vystupovali zde žáci jak z prvního, tak i z druhého stupně základní školy. Úvodu se statečně ujali prvňáčci s veselým – jak jinak než vánočním – pásmem básniček. Čekání na Ježíška zpříjemnili i druháci a třeťáci – flétničkami, koledami, dalšími básničkami. Účinkující z prvního stupně pak vystřídaly jejich starší kolegyně. Na podzim začal na naší škole fungovat pěvecký kroužek. A právě ten zde poprvé veřejně vystoupil. Písně v jeho podání pak byly prokládány četbou vánočních příběhů, které vytvořili sedmáci, hrou na flétny a texty, kterými se sedmáci zapojili do celokrajské literární soutěže na téma Mýty a legendy mého kraje. Všichni účinkující si zaslouží poděkování a velkou pochvalu.

G. Sedlářová

Foto z akce

Leave a Reply