EKODEN S KOMETOU

Ve středu 6. 6. 2018 se konal 6. ročník programu EKODEN S KOMETOU. Jedna z velmi povedených akcí, která děti baví a má smysl. V okolí řeky Svratky, v prostorách Lesů města Brna, jsme sbírali a třídili odpadky a vyplňovali vědomostní kvíz. Třešničkou na dortu byla účast hráčů A týmu HC Kometa Brno. S obrovským nasazením jsme běhali po lese, do srázu, ze srázu, do potůčků, jen abychom našli jakýkoliv odpad. Od papírků až po kusy betonu. Největším naším úlovkem byl zhruba 80kilový betonový kvádr. A zvládli jsme ho donést! Odměnou nám bylo, kromě dobrého pocitu, že jsme něco udělali pro naše lesy, 2. místo. Děvčata a hoši, byli jste skvělí. Ani horko, ani klíšťata a špinavá práce vás nezastavila a bylo vidět, jak jste zapálení pro věc. A to je moc dobře. A druhé místo z 21 zúčastněných škol to jen potvrzuje.

Děkuji za lesy a za to, že jste takoví, jací jste.

Už teď se těším na další ročník.
Kateřina Vejrostová