Jablíčkový den

V úterý 15. října se druháčci „učili“ s jablíčky. Během celého dopoledne absolvovali nejrůznější aktivity, které byly navázány na téma Jablíčko. Nejprve v rámci českého jazyka řadili podle abecedy názvy některých odrůd jablek – spojené také s jejich ochutnávkou. Potom zpracovávali ve skupinách myšlenkovou mapu – Když se řekne jablko… Také jsme si pověděli něco o tomto ovoci. V matematice umísťovaly děti na strom jablíčka poté, co správně vypočítaly příklad. Oddechovými aktivitami byly písně o jablkách a také tančení mazurky na píseň Měla babka. Ve cvičné kuchyni si pak děti připravovaly dva druhy jablkových salátů. Na závěr ještě výtvarná práce – samozřejmě malba jablka. V průběhu celého dopoledne jsme ochutnávali dobrůtky z jablek, které připravili rodiče našich dětí. Výborný štrúdl, roláda, toasty, jablka v těstě, křížaly a mošt,… Potvrdili jsme si tvrzení, ze jablko je králem mezi ovocem. Podle reakcí dětí se jablíčkový den vydařil – trochu zábavný, trochu poučný.

Jana Tomanová