Akce 5. třídy

Na návštěvě u prvňáčků

14. října jsme byli opět na návštěvě u našich malých prvňáčků. Velice jsme se těšili. Připravili jsme si pro ně různá stanoviště, kde plnili úkoly. Skládali matematické puzzle, hledali písmenka, odpovídali20161014_102540 na otázky, počítali papírové šaty, dokreslovali obrázky, přeskakovali smajlíky. Nechyběla i rozcvička při hudbě. Na to, že naši malí kamarádi chodí teprve do první třídy, jsou opravdu moc šikovní. Myslíme si, že je naše společné setkání bavilo. Nás tedy určitě ano.

 /M. Kostková, M. Pokorná/

5. října jsme se vydali do Radosti. Tentokrát na divadelní představení Malý princ. S knihou jsme se seznámili ve 4. ročníku, a proto jsme byli plni očekávání, jaké bude divadlo. Když se zvedla opona, rozprostřela se před námi hvězdná obloha s planetami a začal se odehrávat příběh setkání pana Exypéryho s malým princem. Malého prince nám zahrála teprve devítiletá Julie Černínová, která byla úžasná. Už se těšíme na další setkání s brněnskou Radostí.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Malé ohlédnutí za zářím

Druhý týden v září jsme si pro prvňáčky připravili čtení z našich oblíbených pohádkových knih. Společné setkání jsme si zpříjemnili luštěním hádanek a hadem, který leze z díry. Už se těšíme na další setkání, které bude ve znamení her.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

29. září se v naší třídě uskutečnil sjezd mineralogů. Každý si připravil informace o svém minerálu, které nám sdělil. Seznámili jsme se např. s křemenem, českým granátem, achátem, diamantem, ametystem, safírem a jinými nerosty. Nechyběly ani praktické ukázky. / J. Rodová, V. Dvořáček/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

20. září jsme se společně se třetí třídou vydali na hrad Pernštejn, kde právě probíhala podzimní výstava květin. Prohlídka hradu i dekorací ze slunečnic, mečíků, lilií, vřesů, šípků, dýní, jablíček a jiných plodů se nám velice líbila. Cestou zpátky jsme překvapili třeťáky i paní učitelku. Výlet se nám vydařil.

„V každé místnosti jsme hledali zubří hlavu, abychom se neztratili. Mně osobně se nejvíce líbil rytířský sál, ve kterém byla krásná výzdoba.“  /S. Havlíčková/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

14. září k nám zavítaly studentky zubního lékařství MU v Brně. Seznámily nás nejen se správnou ústní hygienou. Jejich povídání bylo poučné i zábavné. Závěrem jsme se mohli přesvědčit o tom, jak dobře jsme si ráno vyčistili naše zoubky.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx