Program RESCUE-pobyt žáků 6. roč. se záchranáři

Konečně přišel ten den, tolik očekávané  pondělí 10. října, na které jsme se my žáci šesté třídy i s naší paní učitelkou  tolik těšili. RESCUE!!!! Abychom v tom nebyli sami, posílil naše řady pan Štarha, náš dvorní fotograf a pomocník na cestě za dobrodružstvím. A že to bylo dobrodružství!!!Už od prvního dne, kdy nás řidič autobusu dovezl na místo, obce Sněžné, jsme neztráceli čas. Hned po obědě nás Michal, jehož zajatci (dobrovolnými) jsme se na celých pět dní stali,vzal na hřiště místní školy a dal  pořádně do těla. Na vše dohlížel Rambo, čtyřnohý chlupáč, záchranářský pes. Zápal do hry, radost, nadšení, obrovské úsilí a zápolení s těžkými překážkami, vyčerpání, ale především odhodlání to nevzdát ( i slzičky se draly z očí), bylo ve vzduchu na každém krůčku…chci říct na každém skoku, běhu, plazení……..Všichni  jsme to zvládli a všichni jsme zvítězili, i když první mohl být jen jeden. Jak říkal Michal, není důležité vyhrát, ale nevzdát to. A toho jsme se všichni zuby nehty drželi. …a i to nás posílilo do dalších dní, fyzicky i psychicky. Čekalo nás lezení po skalách, nošení zraněných v terénu, poskytnutí první pomoci.Teď už máme představu, jak pracovat s mapou a buzolou (však co jsme se taky nabloudili! J). A noc strávená v chatě přímo pod Devíti skalami bude pro nás všechny nezapomenutelná! Dokázali jsme se sami postarat o rozdělání ohně , přichystali jsme si nocleh i jídlo. A nikomu nevadilo, že se musíme obejít bez vody, elektřiny. A na mobil  či televizi si nikdo ani nevzpomněl.  Na co však nemůžeme zapomenout  je výborná kuchyně hotelu Záložna, kde jsme byli ubytovaní. Starali se o naše bříška k největší spokojenosti. A panečku, jak nám chutnalo na čerstvém vzduchu!
A velkou odměnou byl odpočinek v sauně.

Děkujeme naší paní ředitelce, že nám umožnila zažít dobrodružství, které nás posílilo, stmelilo a ukázalo ty opravdové hodnoty života, které by nás měly provázet na každém kroku. Umět naslouchat, pomoci, vystačit s málem, poradit si v nesnázích, překonávat strach a držet pospolu. A k tomu všemu  nás pomohli nasměrovat úžasní  lidičky v hotelu Záložna. Michale, Dano, Jani, Vlastíku, Zdeni, Vašku, ze srdce děkujeme, ani bez vás by to nešlo. Byl to nezapomenutelný týden. A samozřejmě velké díky rodičům, bez kterých bychom tento týden nezažili a prima lidi nepoznali.

Kateřina Vejrostová a žáci 6. třídy

FOTO

Leave a Reply