Zimní turistika a pobyt v přírodě

Sněžné – 24.1. – 28.1.2017

V úterý 24. ledna odjelo 16 dětí sedmého ročníku s vedoucí  Kateřinou Vejrostovou na pět dní do Sněžného. Každý z nich měl určitou představu o tom, jak bude kurz probíhat. A jaká byla skutečnost? Po prvním dni se nejednomu z nich draly slzy z očí a přemýšleli o tom, zda-li a jak těch následujících několik dní zvládnou. Mnohé zaskočil vojenský dril záchranařů Michala a Tomáše, a také fyzická náročnost her, soutěží a chození ve sněhu. Ale všichni kritický první den překonali a další dny byly lepší a lepší a všichni jsme si je užili. Hned druhý den po snídani jsme podnikli výpravu k nedalekému Dráteníku (cca 5 km vzdálená skála od Sněžného), kde jsme strávili celý den a na základnu jsme se vrátili za tmy. Co nás zde čekalo? Spoustu práce a také dobrodružství. Děti, rozdělené do skupin, se s přehledem postaraly o přichystání ohniště, obstarání dřeva, rozdělání ohně a jeho údržbu po celou dobu. Zkusily si vyrobit sněžnice, lezly po skalách, slaňovaly, a s mapou a buzolou v ruce hledaly kontrolní body. Kromě zážitků jim večer byla odměnou návštěva sauny. Domů už nechtěl jet nikdo. Na čtvrtek, třetí den, si děti měly za úkol sami zorganizovat cestu do Nového Města na Moravě a zde vyhledat všechny složky integrovaného záchranného systému, obejít je a požádat o razítka. Vše zvládly na jedničku a od jedné do třetí hodiny odpolední si zkoušely v městských lázních v Novém Městě práci vodních záchranařů. Jeden z nejlepších dní. Další den si každá skupina připravila pro ostatní hry ve sněhu, poobědvali jsme na ohni opečené špekáčky a trávili celý den na venkovním hřišti. Bylo krásně, sluníčko svítilo a všichni jsme byli dobře naladění. V sobotu po obědě nás čekal návrat domů. Na pět dní plných zážitků, dobrého jídla, pěkného ubytování, společných chvil se spolužáky, volna  bez rodičů, budeme všichni rádi vzpomínat. Děkujeme rodičům, kteří nám to všechno umožnili a také naší paní ředitelce.
Kateřina Vejrostová a žáci 7. třídy

Foto z pobytu ve Sněžném

Leave a Reply