Zdravá pětka

V pátek 23. června za námi do školy přijela paní Monika Mitáčková, velmi příjemná lektorka Zdravé pětky. Po dvou vyučovacích hodinách u prvňáčků začala ve cvičné kuchyni program i pro sedmáky. Paní Mitáčková jim přivezla 5 rychlých receptů, které představují zdravou alternativu k jejich běžnému stravování. Sedmáci si s ní nejprve povídali o svých stravovacích návycích a pak si ve skupinách vyzkoušeli přípravu zázvorové limonády (která by měla nahrazovat oblíbené, ale velice nevhodné energy drinky) či paprik plněných sýrovou pomazánkou. Jako dezerty připravovali domácí smetánek a cheesecake z ovesných vloček. Po dokončení každá skupina svůj výtvor představila a naservírovala i pro ostatní k ochutnání. Jediné, co zbylo, byly zeleninové hranolky obalované v oleji s kurkumou a tvarohový dip k nim:-) Celý program probíhal v pohodové atmosféře a sedmáci byli pochváleni za příkladné chování.
G. Sedlářová
 

Leave a Reply