„Adapťák“ šestého ročníku (17. – 18. 9. 2019)

S cílem stmelit žáky šestého ročníku a poznat se navzájem jsme uskutečnili dvoudenní adaptační pobyt v rekreačním zařízení Borovinka u Domanína.

Jelikož k nám od září přestoupilo pět nových spolužáků z doubravnické základní školy, bylo setkání na místě. Během dvou dnů jsme absolvovali prohlídku bystřického městského muzea, ale především outdoorové aktivity v blízkosti rekreačního zařízení. Pan Ing. Svoboda nám připravil program podle našich představ. Seznamovací hry na začátku nás dostatečně prověřily, jak moc dobře se známe. Následné týmové soutěže vyzkoušely nejen naši fyzičku, ale především schopnost komunikace mezi sebou. Završením odpoledne byla „bojovka“ v lese, kterou jsme pro velký úspěch několikrát opakovali. Druhý den nás čekalo lanové centrum, od kterého každý očekával nejen velké nadšení, ale i osobní obavy, co všechno jsem schopen zvládnout a co jsem schopen překonat. Lukostřelba a benjirunning už byly jen pomyslnou třešničkou na dortu. Díky komfortnímu ubytování a skvělé kuchyni byl náš „adapťák“ ještě dokonalejším.

Velké díky patří všem žákům šestého ročníku.

Ladislava Kobzová