Úspěch žáků v minifotbalu v Tišnově

Naši mladí fotbalisté ze ZŠ Nedvědice dosáhli překvapivého a skvělého úspěchu. V kategorii do 9. tříd zvítězili na turnaji v minifotbalu (5+1) v Tišnově a postoupili do dalšího kola. V prvním zápase jsme porazili velkého favorita na celkové vítězství – ZŠ 28. října Tišnov 1:0 brankou Ladislava Kučírka. V dalším zápase jsme se rozešli smírně se ZŠ Lomnice po výsledku 0:0, žádná z řady šancí se ani na jedné straně neujala. Ve třetím utkání jsme se střetli s Gymnáziem Tišnov. Pokud jsme chtěli alespoň teoreticky pomýšlet na senzační první místo a postup do dalšího kola, museli jsme zvítězit. Začali jsme výborně a po brankách Vladimíra Jambora a Šimona Kroupy jsme vedli 2:0. Poté však soupeř dokázal vyrovnat a první místo se nám výrazně vzdálilo. Chvíli před koncem se však nádherně trefil do levého horního rohu Radek Pokorný a šance na nečekaný postup stále žila – zvítězili jsme 3:2. Do posledního zápasu s favoritem ze ZŠ Smíškova Tišnov jsme vstupovali s vědomím, že opět jedině vítězství nás posune do dalších bojů. Jakýkoli jiný výsledek posouval k postupu našeho soupeře, který do té doby neztratil ani bod a nedostal ani gól. Tento zápas však naši kluci předvedli nejlepší výkon na turnaji a po obětavém a takticky výborně zvládnutém utkání šokovali všechny přítomné. Brankami Šimona Kroupy a Ladislava Kučírka jsme porazili i posledního tišnovského soupeře a po výsledku 2:0 ovládli celý turnaj. Zásluhu na úspěchu má celý tým s výborným brankářem Pavlem Hanáčkem, který nás v těžkých chvílích podržel.

Mgr. Ondřej Smutný

Sestava vítězného týmu:

Brankář: Pavel Hanáček

Obrana: Radek Pokorný, Radim Šikula, Lukáš Kožík, Jakub Crhák

Záloha a útok: Vojtěch Jedlička (kapitán), Šimon Kroupa, Vladimír Jambor, Ladislav Kučírek, Patrik Šibor, Filip Halvoník