SLAVNOSTI PERNŠTEJNSKÉHO PANSTVÍ – Tohle nás baví

V pátek 6. července vystoupili během dětského dopoledne u nedvědického rybníka – v rámci dalších Slavností Pernštejnského panství – děti z mateřské školy a žáci převážně z druhého stupně základní školy s programem nazvaným Tohle nás baví. A opravdu bylo vidět, že i přes trému si to všichni účinkující užili. Nejroztomilejší byly hned v úvodu děti z mateřské školy, které zazářily v roli dospěláků z legendárního muzikálu Pomáda. Školkáčky vystřídaly třeťačky – hrálo se na klávesy a zpívalo. Pak následovala malá ukázka toho, co se děje v hodinách angličtiny ve třetí třídě. Dívky z 1. a 4. třídy nás vzaly na párty plnou latinskoamerických rytmů, když předváděly, co se naučily na kroužku zumby tišnovského Inspira. Zvolnili jsme při pohodové písničce v podání osmaček. Následovaly dvě skladby pro čtyři ruce na keyboard a úplný závěr vystoupení patřil deváťačkám, které se svými třemi písničkami vlastně rozloučily i se základní školou. Snad se nám povedlo přispět k pohodové letní náladě a zpestřit všem přítomným začátek prázdnin. Tak zase za rok na Slavnostech!

Gabriela Sedlářová