EXPLORE: Klíč k cestě na Mars – 15. 11. 2019

Brzké páteční ráno bylo před základní školou rušněji. Pátý a šestý ročník se vydal do brněnského planetária na program s názvem EXPLORE: Klíč k cestě na Mars.

Ve vestibulu planetária jsme zhlédli spoustu fotografií a interaktivních panelů o vesmíru. Na úvod programu nám byly sděleny základní informace o vesmíru a souhvězdích. Samotné představení pojednává o výpravě, na kterou se lidé v současnosti připravují, tou je cesta na Mars. Po Měsíci je Mars jediným rozumně dostupným tělesem Sluneční soustavy. Program nám také představil poznání Sluneční soustavy od prvních astrologických představ až po pohyby planet v soustavě. A jak uskutečnit cestu na Mars? Klíčem k pohybu vesmírným prostorem jsou elipsy. Otázkou ovšem stále zůstává, jak s jejich pomocí doletět právě na Mars.

Nově zrekonstruovaný sál s dokonalou grafikou nám poskytl úchvatnou podívanou vesmíru a třešničkou naší exkurze byla venkovní interaktivní stezka, kterou si žáci patřičně užili.

Určitě jsme zde nebyli naposledy.

                                           Mgr. Ladislava Kobzová, Mgr. Jana Tomanová