Trojboj

středa 26. února 2020

Zkoušeli jste si někdy zaskákat přes švihadlo, jen tak, minutu? Zdá se to být chvilka, že? Ale ani ne po půl minutě lýtka najednou tuhnou, dech nestačí a vy si říkáte, jak dlouho ještě.  A co třeba sedy – lehy? Minuta. Kolik jste jich schopni udělat? Anebo člunkový běh. Prokázat svou rychlost a obratnost na pouhých deseti metrech. Sotva se rozběhneš, už následuje obrátka u mety a to celé znovu…Poprvé je to těžké. Všechno. Hlavně začít. A pak už stačí jen jedno. Nevzdát to. A trénovat, trénovat, trénovat a třeba se dostat až na soutěž v trojboji, tak jako šest nejlepších sportovců naší školy. Monika Řehůřková, Patrik Šibor, Laďa Kučírek, Eliška Pikhartová, Adélka Jedličková a Radek Pokorný. To, jak  dobře a rychle umí skákat, běhat a posilovat, jeli ve středu dokázat do Žďáru nad Sázavou. A rozhodně se mezi ostatními neztratili. Každý z nich měl tu svou disciplínu, s kterou se řadil mezi nejlepší. Například Radka dostal jeho čas v člunkovém běhu mezi tři nejlepší běžce soutěže a celkově na 2. místo v trojboji. Monika zase zářila ve skoku přes švihadlo a jejích 173 přeskoků za minutu jí pomohlo k celkovému 3. místu. Adélčiny sedy lehy, kterých bylo 43, také přinesly velmi dobré umístění – 8. místo, stejně jako Patriku Šiborovi, který skončil na velmi pěkném 5. místě. Eliška nabrala body v rychlém člunkovém běhu a za 18. místo se vůbec nemusí stydět. A Laďa, když potrénuje sedy- lehy, se už s 8. místem také nespokojí. Gratuluji vám všem a přeji si, aby vaše výkony byly motivací i pro ostatní děti, aby zkusily, zažily a hýbaly se.

Mgr. Kateřina Vejrostová