Den dětí ve školní družině

  

       Ve čtvrtek 2. června oslavily děti ze ŠD svůj dětský den v Sejřku, kam nás pozvali manželé Eva a Petr Soukupovi. Odjížděli jsme autobusem ve 13:10 hodin od školy a vystoupili v Sejřku na zastávce Požární zbrojnice. Odtud to bylo k Soukupům, kteří nás už čekali, jen kousek. Na dvoře jsme si mohli prohlédnout zemědělskou techniku, která nadchla nejenom kluky, ale i děvčata. Všichni si mohli vyzkoušet, jak se sedí v traktoru nebo v obrovském kombajnu. Po prohlídce a vyzkoušení všech strojů jsme se šli podívat na zvířata. Viděli jsme ustájené býky i pětidenní bílé telátko, které si každý chtěl a také mohl pohladit. Potom už následovala volná zábava na místním dětském hřišti. Děti využily průlezky, houpačky, kolotoč.  Nejvíce si užily her na hřišti pro plážový volejbal. Hodiny rychle ubíhaly a byl čas na připravenou svačinu v podobě teplých párků z místní udírny, nechyběla ani limonáda. To všechno jsme dostali zadarmo!
Po svačině nastal čas k odchodu. Nad Nedvědicí se objevily černé mraky, které nás trochu vystrašily, protože zpátky jsme šli pěšky po Kamenici. Počasí naštěstí vydrželo a děti byly podle jejich reakcí nadšené!
Tímto bych chtěla ještě jednou za vychovatelky a 44  zúčastněných dětí manželům Soukupovým moc poděkovat!!!
Eva Zemanová, ved. vych. ŠD

Foto ze Sejřku

Leave a Reply