Into the wild

V pátek 21. 4. se 12 žáků 2. stupně  zúčastnilo soutěže v brněnské ZOO s názvem Into the wild. Jde o soutěž, které se naše škola opakovaně účastní. Studenti Slovanského gymnázia i letos připravili pro soutěžící stezku po ZOO plnou otázek a úkolů ze zoologie. My se však do této soutěže zapojujeme především proto, že je v anglickém jazyce. Osmáci (Iveta Marvanová, Simona Navrátilová, David Urbánek a Alexandr Vránek), deváťáci (Natálie Harvánková, Dominika Holečková, Tereza Zbořilová a Samuel Šulc), ale i sedmáci (Klára Plevová, Amálie Štarhová, Filip Cacka a Tomáš Dufek) otázkám rozuměli, bez problémů komunikovali se studenty. Shodli se však na tom, že příroda vždy bude mít svá tajemství. Poznávat oči zvířat bylo ještě docela snadné ve srovnání s určováním zvířecích zvuků. Nejzábavnější část představovala pantomima. Předvést rybu nebo slona není problém, ale co taková andulka, delfín, mořský koník, nebo dokonce lemur!  Některé otázky byly snazší (určit barvu kůže ledního medvěda či zařadit kapybaru mezi hlodavce), jiné byly spíš o štěstí při tipování (Jak dlouho žije ve volné přírodě anakonda? Kolik zubů má krokodýl?). I když jsme na první tři místa (z 54 družstev) nedosáhli a zážitkový program v ZOO pro celou třídu nevyhráli, soutěž jsme všichni hodnotili pozitivně. Třešničkou na dortu po zvládnutí všech soutěžních úkolů bylo to, že jsme mohli pozorovat krmení kamčatských medvědů a dovádění ledních medvědů v jejich bazénu. Strávili jsme tak smysluplně pohodový půlden a určitě se rádi zapojíme i do příštího ročníku této soutěže.  G. Sedlářová

Díky soutěži jsem si procvičila angličtinu i přírodopis zároveň. Soutěž byla super. I really enyoyed it! (Natálie Harvánková)

In my opinion it was fine. I loved it. (Samuel Šulc)

After the competition we watched polar bears playing in their swimming pool. It was cute. (Dominika Holečková)

I think it was very nice. I had a good time because it was so interesting. I´m glad I was there. (Tereza Zbořilová)

Celkově to byla velká zábava a klidně bych si to dal za rok znova. (Alexandr Vránek)

FOTO ZE SOUTĚŽE

Leave a Reply